صدای موج مرا با خود می برد تا ناکجا آباد....و چه غریبانه مرغان دریایی بر خانه خود آواز تنهایی سر می دهند....صدای نی نی زن تنها ک
تاریخ : یکشنبه 25 اسفند 1392
نویسنده : محمد رضا پولادی
موسیقی بوشهر نیز همچون موسیقی ملل مختلف از تولد تا مرگ از بزم تا رزم و از سور تا سوگ همواره در اغلب شئون فرهنگی و اجتماعی مردم دریا دل این خطه حضور دارد.موسیقی بوشهر طنین انداز کار و کوشش ،رنج و مشقت،دوری و درد،شادی و غم،شیر زنی و دلیر مردی،شکست ها و ناکامی ها و بیانگر مشخصه های ذاتی و خاص جغرافیایی این دیار است.


عبداله مقاتلی مطلق
عبدالله مقاتلی مطلق از سال 1368 موسیقی محلی را از دبیرستان شروع کرد و در همان سال به عنوان خواننده برتر در دبیرستان های استان بوشهر انتخاب شد و سپس به عضویت گروه موسیقی محلی درآمد و در چندین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت نمود.
از دیگر فعالیت های این هنرمند میتوان به اجرای کنسرت های متعدد در ایران و شرکت در چندین فستیوال بین المللی موسیقی در کشورهای کانادا،آمریکا،فرانسه ،آلمان،اسپانیا،بلژیک و یونان و کشورهای حوزه خلیج فارس اشاره نمود.
وی در سال 1390گروهی به سرپرستی خود تشکیل دادکه اولین آلبوم اختصاصی خود را بنان«شروه بوشهری»منتشرو به بازار عرضه کرد.آلبوم مرد جاشو دومین اثر ایشان می باشد که تمام شعرهای اصیل و بومی بوشهری موجوددر این آلبوم با تنظیمی خاص و با همکاری آقای اسماعیل بختیاری آزاد  انجام شده است.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آخرین مطالب
   
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic